Особливості відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої внаслідок ДТП

Майнова та моральна шкода, завдана внаслідок дорожньо-транспортної пригоди з вини водія, який на відповідній правовій підставі керував автомобілем, що належить роботодавцю, відшкодовується власником цього джерела підвищеної небезпеки, а не безпосередньо винним водієм.

Так, положення ч.1 ст. 1188 ЦК України про застосування принципу вини у разі завдання шкоди внаслідок взаємодії джерел підвищеної небезпеки не скасовує попереднього правила про відповідальність саме власника джерела підвищеної небезпеки (ч.2 ст. 1187 ЦК України). За таких умов обов'язок по відшкодуванню шкоди покладається на того власника джерела підвищеної небезпеки, з вини водія якого завдана шкода, а не безпосередньо на винного водія.

Враховуючи вищевикладене, можна зробити висновок про те, що шкода, завдана внаслідок дорожньо-транспортної пригоди з вини водія, який на відповідній правовій підставі керував автомобілем, що належить роботодавцю, відшкодовується власником цього джерела підвищеної небезпеки, а не безпосереднім винним водієм. І лише в подальшому, витрати здійсненні на відшкодування шкоди потерпілому, в порядку регресу можуть бути стягненні з винного водія на користь володільця джерела підвищеної небезпеки.

Зазначена правова позиція також була підтверджена Верховним Судом України на засіданні судової палати у цивільних справах від 6 листопада 2013 року.

 

Адвокат: Юрцев Василь

Rambler's Top100 Каталог сайтов «ua24.biz» Украина онлайн